preloader

نکات عمومی که در مورد بیماری های آمیزشی باید بدانید


نکات عمومی که در مورد بیماری های آمیزشی باید بدانید
امتیاز 4.6 / تعداد بازدید : 10931 اشتراک گذاری :

 به یاد می آورم  اولین باری که بطور واضح میکروب  trichomonas  را مشاهده کردم  زمانی بود که من یک دانش‌آموز پزشکی بودم و استادم به  عنوان پزشک نظارت کننده از من خواست تا نگاهی به میکروسکوپ بیندازم و آنچه را که دیدم توضیح دهم  من مضطرب شدم زیرا  تجربه کمی در زمینه میکروب شناسی داشتم، اما زمانی که از طریق چشمی میکروسکوپ به اسلاید نگاه کردم، یک اسلاید با فعالیت موجوداتی ریز دیدم! موجودات میکروسکوپیک که به نظر میرسید خنجرهایی در عقب و جلو دارند و دندانه های طولانی خود را هنگام عقب و جلو رفتن به اطراف میزنند تماشای تریکوموناهای شناور به عقب و جلو برای من بسیار عجیب بود، تا زمانی که متوجه شدم که این ها مولد  بیماری های مقاربتی و جنسی  هستند.

Trichomonas  یک پروتئین یا یک انگل تک سلولی است که در محیط مرطوب مهبل (واژن) رشد می کند. این میکروب مولد یک بیماری جنسی  بسیار شایع است که تقریبا 8٪ از زنان ایالات متحده را تحت تاثیر قرار می دهد.

  Trichomonas یک بیماری مقاربتی STDبسیار سخت است و اغلب زنان به مدت چند ماه قبل از تشخیص علائم، این عفونت را تجربه می کنند با توجه به شرایط رشد میکروب، جای تعجب نیست که خیلی شایع باشد.
شایع ترین علامت تریکوموناس، ترشح زیاد واژن است که اغلب باعث نیاز زنان به استفاده مداوم از پد بهداشتی می شود. من در مورد ترشحات جدی و زیاد واژینال صحبت می‌کنم، مانند ترشحات زیاد زمانی که شما خیلی معمولی فقط ایستاده‌اید . چندین بیمار با ترشح زیاد که تصور می شد فقط آب است به  بیمارستان منتقل شدند  برای آن ها عفونت با  تریکوموناها  بدخیم  تشخیص داده شد. گاهی اوقات ترشحات سفید است اما می تواند رنگ زرد یا  سبز هم داشته باشد  میکروب  Trichomonas شما را نمی کشد، اما می تواند نشانه های دیگری علاوه بر ترشحات ناخوشایند، مانند ادرار دردناک، گرفتگی لگن و خونریزی پس از مقاربت جنسی داشته باشد .همچنین با ناباروری و افزایش خطر ابتلا به HIV در ارتباط است. در دوران بارداری هم  فرد با زایمان زودرس همراه می شود و می تواند در هنگام زایمان به نوزاد منتقل شود.

توصیه می شود که همه زنانی که دچار  عفونت واژن می شوند  برای وجود یا عدم وجود تریکومون ها آزمایش دهند اگر آنها دارای شریک جنسی جدید و یا چندین شریک باشند برای تریکوموناس باید حتما آزمایش دهند ما تشخیص را با بررسی ترشحات واژن زیر میکروسکوپ شروع می کنیم، اما اکنون می دانیم که حدود 40 درصد از موجودات زیر میکروسکوپ این میکروب ها هستند. آزمایشات جدید آزمایشگاهی، با استفاده از سواپ ترشحات واژن را  برداشته و بررسی می کنند و  تا 99٪ دقیق هستند و زیر میکروسکوپ نشان داده می شود.

خبر خوب دیگر این است که میکروب  Trichomonas معمولا با آنتی بیوتیک های ساده درمان می شود. با این حال، به دلیل آن که بسیار مسری است، مهم است که تمام شرکای جنسی به طور کامل درمان شوند و پس از آن، 7 روز دیگر قبل از شروع مجدد تماس جنسی صبر کنند.

با وجود این میکروب در ابتدا بهتر است از روابط جنسی خودداری شود در غیر این صورت، باید از کاندوم استفاده شود  مردان دارای میزان Trichomonas کمتر از زنان هستند و به ندرت علائم آشکار عفونت دارند. اما وقتی آنها گرفتار این میکروب شوند، علائم آنها منجر به تحریک مثانه یا پروستات خواهد شد.


اگر به طور مداوم ترشح لزج دائمی دارید، به آزمایشگاه مراجعه کنید. و اطمینان حاصل کنید در آزمایشگاه تریاکوموناس را با غربالگری منظم STD تست می کنند. اگر آن را داشته باشید، می توانید نفس راحتی بکشید چرا که تهدید کننده زندگی نیست. اما این ویروس مسری است، پس مطمئن شوید که کاملا تحت درمان قرار می گیرید.

 

**برای دریافت رژیم آنلاین شفاجو اینجا کلیک کنید.

منبع: WebMD
نویسنده : شفاجو
تاریخ انتشار :

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظرات خود را در این بخش بیان کنید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.


نظری برای نمایش وجود ندارد , شما اولین باشید