لیست مقالات

نتایج جستجو شما در عبارت سرطان دهان و گلو


رابطه جنسی دهانی و ابتلا به سرطان دهان و گلو

رابطه جنسی دهانی و ابتلا به سرطان دهان و گلو

ویروس HPV می تواند منجر به زگیل تناسلی، سرطان دهانه رحم، سرطان دهان و سرطان گردن شود. این ویروس بر اثر رابطه جنسی محافظت نشده منتقل می شود و شیوع بسیار بالایی دارد.

علل، علائم، تشخیص و درمان سرطان دهان

علل، علائم، تشخیص و درمان سرطان دهان

وجود زخم در دهان و یا لکه های قرمز و سفید که بهبود نمی یابند می تواند نشانه ای از سرطان دهان باشد. در این مقاله به علل سرطان دهان، علائم سرطان دهان و تشخیص و درمان سرطان دهام می پردازیم.

علل، علائم، تشخیص و درمان سرطان حنجره

علل، علائم، تشخیص و درمان سرطان حنجره

سرطان حنجره از سرطان های نادر بوده که معمولا در مردان سیگاری رخ می دهد. گرفتگی صدا از علائم سرطان حنجره می باشد. در این مقاله به علل، علائم، تشخیص و درمان سرطان حنجره خواهیم پرداخت.

بیماری های زبان

بیماری های زبان

دلایل مختلفی برای بیماری های زبان وجود دارد خوشبختانه بیش تر مشکلات زبان جدی نیستند و سریع درمان می شوند . با این حال در بعضی مواقع بی رنگی یا درد زبان نشانه ی مشکلات جدی تری از قبیل کمبود ویتامین ها...

6 علامت سرطان  گلو که ممکن است شما آن را نادیده بگیرید

6 علامت سرطان گلو که ممکن است شما آن را نادیده بگیرید

سرطان گلو اغلب علائمی نداشته وتا زمانی که بیماری وارد مراحل بعدی شود نشانه ای ایجاد نمی کند. اما گاهی اوقات می توانید از نشانه هایی آن را تشخیص دهید و تشخیص زود هنگام باعث می شود درمان موثرتر شود. ا...

سرطان دهان

سرطان دهان

سرطان دهان وقتی به وجود می‌آید که یک تومور در ناحیهی دهان رشد کند. این تومور می‌تواند روی سطح زبان، داخل گونه، سقف دهان (کام)، لب‌ها یا لثه باشد.