preloader

رابطه جنسی، درد مزمن و راه های درمانی


رابطه جنسی، درد مزمن و راه های درمانی
امتیاز 4.6 / تعداد بازدید : 12177 اشتراک گذاری :

 

چگونه می توانید در رابطه جنسی خود، اضطراب را کاهش و لذت را افزایش دهید؟

برخی خانم ها دارای درد شدید در ناحیه لگن و فرج می باشند، که به معنای بیماری "ولوو واژینیت" است، که با گذشت زمان به بهبود 95% می رسند، اما سالها درد مزمنی را دارند که بر روابط، زندگی شخصی و مخصوصاٌ زندگی جنسیشان تأثیر زیادی داشته است.

این خانم ها، به علت داشتن مشکل و درد در حین رابطه جنسی، حفظ ازدواج و زندگی مشترکشان تبدیل به مسئله ای بزرگ برایشان می شود.

با توجه به آمارهای بنیاد درد آمریکا، بیش از 50 میلیون آمریکایی دارای درد مزمن ناشی از علل مختلف هستند و تقریباٌ 80% این افراد با دردهای مزمن و یا ناتوانی جنسی که باعث از دست دادن عملکرد جنسی یا کاهش توجه به همسرشان می شود، زندگی می کنند.

 درد مزمن می تواند به خستگی، بی خوابی، و افسردگی منجر شود. برای برخی مقاربت و نزدیکی، باعث درد می شود و استفاده از داروهای ضد درد نیز میل جنسی این افراد را کاهش می دهد.

درد مزمن بر روی تمام جنبه های زندگی شخص تأثیر می گذارد و فرد به دلیل درد، در هنگام نزدیکی، خود را به عنوان یک شریک جنسی خوب نمی تواند تصور کند.

چگونه به روال عادی زندگیتان برگردید؟

برای بازگشت به زندگی عادیتان، باید صبر و خلاقیت داشته باشید. در ابتدا با پزشکتان در مورد مواردی که می توانید تغییر دهید، تا زندگی جنسیتان را بهبود بخشید، صحبت کنید. پزشک شما ممکن است، راه های مختلفی را بیان کند:

  • تغییر داروها : استفاده از داروهایی که تأثیر کمتری بر تمایلات جنسی دارند.
  • اضافه کردن داروهای جدید : درمان های دارویی ممکن است برای مردانی که مبتلا به اختلال نعوظ هستند، مؤثر باشد.
  • مراجعه به پزشک برای درمان های بازخورد زیستی ( تکنیکی است شامل بررسی و کنترل فرایند هایی در بدن که به صورت غیر ارادی اتفاق می افتد، مثل ضربان قلب، فشار خون، گرفتگی عضلانی و درجه حرارت) : پزشکان معتقدند که بازخورد زیستی می تواند، به ویژه برای خانم هایی که دارای درد قابل توجه لگن و مقاربت دردناک هستند، بسیار مفید باشد.
  • ارتباط داشتن با افرادی که همان مشکل شما را دارند، می تواند به شما کمک کند که، بدانید تنها نیستید و آنها می توانند راهکارهای جدیدی را به شما معرفی کنند که، تا به حال امتحانش نکردید.

خلاقیت در رابطه جنسی

شیوه برقراری رابطه جنسی، تنها همان روشی که اکنون انجام می دهید، نیست. موقعیت ها و حالت هایی که در رابطه جنسی قبل از دردهای مزمن داشتید ممکن است خوب بوده باشد، اما در حال حاضر نیاز به راه های جدیدی برای شروع صمیمیت و رابطه جنسیتان نیاز دارید.

  • تغییر حالت (پوزیشن) در هنگام رابطه جنسی : سعی کنید در رابطه جنسی به سمت پهلو قرار بگیرید، تا فشار وارد به گردن و کمر را کاهش دهید و همچنین از بالش، برای محافظت گردن و کمرتان، استفاده کنید.
  • عجله نکنید. فقط به شروع رابطه فکر نکنید؛ با شریک زندگی خود، به آرامی نزدیک شومینه بنشینید و یک کتاب عاشقانه را بخوانید و پای یکدیگر را ماساژ دهید، این بار شما می توانید روی زوج خود تمرکز کنید و درد را فراموش کنید.
  • به دنبال جایگزینی برای مقاربت باشید : استفاده از ویبراتور، تحریک دستی و دیگر اقدامات صمیمانه.

اگر شما دارای درد مزمن هستید و مایل به برقرار کردن رابطه جنسی با همسرتان نیستید، مطمئن باشید رابطه تان در خطر است. شما باید راه هایی را برای بهبود عملکرد جنسیتان انجام دهید، چرا که رابطه جنسی مسئله مهمی برای شریکتان می باشد، و هرگز نگویید این درد از این به بعد جزیی از زندگی شما است، می توانید راهکارهایی را برای بهبود روابط جنسیتان انجام دهید و همچنین با این دردهای مزمن هم مبارزه کنید.

 

 

منبع: WebMd
نویسنده : شفاجو
تاریخ انتشار :

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظرات خود را در این بخش بیان کنید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.


نظری برای نمایش وجود ندارد , شما اولین باشید