preloader

آنچه در مورد کاشت مو باید بدانید!


آنچه در مورد کاشت مو باید بدانید!
امتیاز 4.6 / تعداد بازدید : 13222 اشتراک گذاری :

بیشتر افراد معمولا قدر موهای خود را نمی دانند، تا زمانی که آنها را از دست می دهند (مانند سلامت و جوانی) برای بسیاری از افراد، روش کاشت مو می تواند کمک بسیار خوبی به بازگرداندن موها و یا حداقل پرپشت تر کردن آن به شمار رود.

کاشت مو چیست؟

این روش از دهه 1950 میلادی در آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد.

کاشت مو یک نوع عمل جراحی است که در آن یک نوار باریک از موهای (معمولا) پشت سر جدا شده و از آن ها برای پرپشت کردن موهای جلو و یا سایر نقاط سر استفاده می شود.

بیشتر عمل های کاشت مو در مطب پزشک و تحت بی حسی موضعی انجام می شود.

برای کاشت مو، ابتدا جراح پوست سر را تمیز می کند و سپس به کمک دارو های بی حسی، پوست سر را بی حس کرده و یک نوار باریک به اندازه 3 تا 4 اینج از پوست سر را جدا می کند. بعد از برداشتن یک تکه از پوست سر، جراح با دقت پوست سر را دوباره می بندد. این منطعه به تدریج ناپدید شده و همچنین توسط موهای اطراف پوشیده می شود.

سپس جراح، پوست سر جدا شده را به 500 تا 2000 گرافت کوچک حاوی مو که بر روی هر کدام از آنها تنها چند تار مو وجود دارد تقسیم می کند. تعداد و نوع گرافت به نوع مو، جنس مو، رنگ مو و اندازه پوستی که قرار است کاشته شود بستگی دارد.

پس از آماده شدن گرافت ها، پزشک منطقه ای که قرار است گرافت ها در آن قرار داده شوند را تمیز و بی حس می کند و سپس در آنها سوراخ ها یا شکاف های کوچکی را به کمک سوزن و یا چاقوی کوچک جراحی ایجاد میکند و با ظرافت و دقت هر کدام از آنها را در یکی از سوراخ ها قرار می دهد.

بسته به میزان وسعت کاشت مو، این عمل ممکن است 4 تا 8 ساعت طول بکشد. گاهی اوقات ادامه کار به جلسات بعدی موکول می شود.

پس از عمل

پس از عمل جراحی پیوند مو، پوست سر شما بسیار حساس به لمس می شود. ممکن است برای چند روز از داروهای مسکن استفاده کنید. ممکن است پزشک از شما بخواهد که برای مدت یک تا دو روز از پوشش مخصوصی بر روی سر خود استفاده کنید. همچنین ممکن است پزشک برای شما یه داروی ضد التهابی یا آنتی بیوتیک تجویز کند و لازم باشد که برای چند روز از این داروها مصرف کنید. اکثر افراد بعد از دو تا پنج روز قادر خواهند بود که به کار و زندگی روزمره خود بازگردند.

دو تا سه هفته بعد از عمل، موهای کاشته شده حواهند ریخت اما در عرض چند ماه، موهای تازه ای رشد خواهند کرد. بیشتر افراد بعد از شش تا نه ماه با رشد بیش از 60 درصد از موهای خود مواجه می شوند. برخی از پزشکان برای تسریع و بهبود رشد مو ها داروی کاینوکسیدیل تجویز می کنند که البته میزان تاثیر آن مشخص نیست.

خطرات و هزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو تا حد زیادی به تعداد موی کاشته شده بستگی دارد و اغلب تحت پوشش هیچ بیمه ای نبوده و هزینه آن باید کامل و به صورت شخصی پرداخت شود.

مانند تمام عمل های دیگر، عمل کاشت مو نیز ممکن است با خونریزی و یا عفونت همراه باشد. سایر خطرات عمل کاشت مو عبارتند از ایجاد زخم ها و یا رشد غیر طبیعی موهای جدید.

در تمام دورانی که موها شروع به رشد می کنند، برخی از افراد با التهاب و عفونت فولیکولها مواجه می شوند، که به آن فولیکولیت گفته می شود. می توان به کمک آنتی بیوتیک ها و کمپرس ها این حالت ها را بهبود بخشید. یکی دیگر از خطراتی که در کاشت مو وجود دارد ریزش ناگهانی موهای پیوندی است که البته خوشبختانه این اتفاق به ندرت به صورت دائمی اتفاق می افتد.

اگر شما از کم پشتی مو و یا طاسی رنج می برید، کاشت مو می تواند در بهبود این وضعیت و افزایش اعتماد به نفس به شما کمک قابل توجهی بکند. فقط باید به یاد داشته باشید که پیوند مو به این معنی است که بخشی از موی خود شما به بخش دیگری از پوست سر شما منتقل می شود و در این عمل جراحی به هیچ وجه هیچ موی جدیدی ایجاد نمی شود.

برای به حداقل رساندن خطرات بالقوه و افزایش احتمال موفقیت آمیز بودن عمل، مهم است که عمل کاشت مو تنها در صورتی انجام شود که شما در سلامتی کامل قرار دارید. قبل از عمل در مورد خطرات احتمالی و مزایای آین عمل با پزشکتان مشورت کنید.

برای دریافت مشاوره و دریافت پکیج ویتامین اینجا کلیک کنید.

منبع: WebMD
نویسنده : شفاجو
تاریخ انتشار :

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظرات خود را در این بخش بیان کنید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.


نظری برای نمایش وجود ندارد , شما اولین باشید