دانشمندان متوجه شده اند که چطور بدن ما در برابر کاهش وزن مقاومت می کند


دانشمندان متوجه شده اند که چطور بدن ما در برابر کاهش وزن مقاومت می کند

همه ما بارها شنیده ایم که بسیاری از افراد و شاید حتی  خود شما در جلسات ورزشی و باشگاه ها احساس کرده اید  هرچقدر تلاش می کنید به وزن ایده آل تان نمی رسید .

  دانشمندان فکر می کنند دلیل این موضوع  را یافته اند . یک مطالعه جدید  نشان داد که پروتئینی در بدن  انسان چربی های اضافی را قفل می کند و مانع از سوختن آن ها می شود .آن ها ادعا می کنند که این پروتئین به راحتی قابل شناسایی است .

این پروتئین را  sucks می نامند  . بدن در برابر تلاش فرد برای از دست دادن وزن مبارزه می کند  این کشف می تواند این نکته را به خوبی توضیح دهد که چرا افراد دارای اضافه وزن بسیار دشوار وزن کم می کنند.

محققان دانشگاه کمبریج در انگلستان پروتئین sLR11  را در  در موش ها مسئول  جلوگیری ازسوختن چربی های اضافه  تشخیص دادند و زمانی که ژن سازنده ی این پروتئین را در برخی از موش ها حذف کردند  به طور قابل توجهی شاهد  سوختن و از بین رفتن  سریع وزن  اضافی آن ها شدند به نظر می رسد که چربی اضافی  این حیوانات  در نوعی مکانیسم توسط پروتئین sLR11  حفظ می شود .


چرا بدن ما با تلاش ما برای از دست دادن وزن مبارزه ی کند ؟

 چربی بدن انسان به دو شکل چربی سفید و بافت چربی قهوه ای وجود دارد  .چربی سفید  به طور منظم سوخته و در زمانی که بدن انرژی بیشتری نیاز دارد آن را تامین می کند  .

 از سوی دیگر چربی قهوه ای ( که نوزادان از آن بیشتر  دارند ) صرفا ما را گرم نگه می دارید، و کار sLR11   این است تا شما را مطمئن سازد که انرژی تان  در سایر فعالیت ها هدر نرود  .مانند تأمین انرژی یک جلسه طولانی بر روی تردمیل.

در هنگام بررسی sLR11 در افراد بشر، دانشمندان یک ارتباط میان توده بدن و سطح این پروتئین یافت کردند این کشف ممکن است توضیح دهد که چرا افراد دارای اضافه وزن فوق العاده سخت وزن از دست می دهند.

چربی های ذخیره شده به طور فعال در برابر تلاش شما برای سوختن آن ها در سطح مولکولی مبارزه می کنند


با دانستن این موضوع، محققان ادعا می کنند  که در آینده می توانند  با دستکاری پروتئین sLR11 درمان های بالقوه ای برای چاقی و اختلالات تغذیه دست یابند . گرمازایی - تولید گرما توسط بدن انسان - به زمینه علاقه رو به رشد دانشمندان برای مقابله با مشکلات مربوط به چاقی، دیابت و بیماری های قلبی تبدیل شده است اما تا به حال، تعداد کمی از این مولکول ها  شناخته شده اند

 
برداشت  ما از این مکانیسم مهم است زیرا  می تواند نه تنها به افزایش توانایی مردم برای سوزاندن چربی کمک کند  بلکه به  افرادی که در شرایط سخت زندگی می کنند  برای صرفه جویی در مصرف انرژی  نیز کمک می کند و مهم است، مانند بی اشتهایی عصبی .


محققان اذعان  می دارند که درمان هایی از این طریق  برای مبارزه با چاقی وجود دارد که هنوز باید مطالعه شود اما یافته ها می توانند شما را در مورد  درمان های  چاقی در آینده امید وار کنند .

منبع: science alert
شفاجو

مقالات مرتبط

چربی های سالم در چه غذاهایی پیدا میشوند؟

با خوردن برخی از موادغذایی چرب که دارای چربی خوب و مفید هستند میتوانیم فواید زیادی به بدن برسانیم. ا...

کاهش وزن بدون رژیم لاغری - قسمت اول

با تغییر در سبک زندگی میتوانیم وزن خود را کاهش دهیم!

مصاحبه با کارشناس تغذیه در خصوص رژیم صحیح, تحرک و ماساژ و طبخ صحیح غذاها (قسمت سوم)

در این مقاله خانم علی مددی درباره نحوه صحیح رژیم گرفتن, تحرک وماساژ و تاثیر آن بر کاهش وزن و روش پخت...

عجایب هفتگانه در مورد تاثیر نوشیدن آب بر سلامتی

نوشیدن آب کافی می تواند باعث کاهش وزن شما شود و از سنگ کلیه پیشگیری کرده و باعث درمان چین و چروک پوس...