preloader

فواید شگفت انگیز دارچین در افزایش قدرت حافظه و یادگیری


فواید شگفت انگیز دارچین در افزایش قدرت حافظه و یادگیری
امتیاز 4.6 / تعداد بازدید : 11172 اشتراک گذاری :

 

به طور کلی مصرف ادویه جات  در بهبود  یادگیری موثر است. خوردن این ادویه خانگی خوشمزه علاوه بر خوش طعم کردن  نان تست، قهوه و صبحانه شم،ا  توانایی یادگیری را نیز بهبود می بخشد  .

یک مطالعه توسط دانشمندان متخصص اعصاب در مرکز پزشکی نشان داده است که تغذیه موش های آزمایشگاهی که در یادگیری ضعیف بودند  با دارچین توانایی یادگیری در آنها  را بالا برد .

این امر می تواند یکی از امن ترین و ساده ترین روش ها برای تبدیل زبان آموزان  ضعیف به قوی باشد.
برخی از افراد هستند که به طور طبیعی در آموختن زبان خوبند و برخی باید با تلاش به آن نقطه برسند و برخی بسیار سخت می آموزند.  حتی با تلاش فراوان. تفاوت در مورد فرآیندهای عصبی است که باعث می شود کسی به عنوان یک یادگیرنده ضعیف یا قوی شناخته شود .

شناخت مکانیسم های مغزی که منجر به درک و یادگیری ضعیف و توسعه استراتژی های موثر در بهبود توانایی حافظه و یادگیری می شود  مهم است.

دارچین  و واژگونی نقش ها

کلید درک کردن در هیپوتالاموس نهفته است، بخش کوچکی در مغز است که مسئول  تولید و سازماندهی حافظه می باشد . محققان دریافته اند که هیپو تالاموس در افرادی که یادگیری ضعیفی دارند  حاوی CREB کمتری (پروتئینی است که در حافظه و یادگیری نقش دارد) است و در افرادی که یادگیری خوبی دارند  alpha5 بیشتر از گیرندگان با A  بود  GABRA5 یا گیرنده گابا پروتئینی  است که به تولید ،هدایت ومهار نیرو در مغزمشغول است.

 

موش ها در مطالعه ای تحت تغذیه خوراکی با دارچین قرار گرفتند  و  بدن خود را به بنزوات سدیم مجهز کردند. این ماده  یک ماده شیمیایی به عنوان درمان دارویی برای صدمه به مغز متابولیزه استفاده شده است.  هنگامی که بنزوات سدیم وارد مغز موش ها شد  سبب افزایش CREBو کاهش GABRA5و تحریک پذیری (قابلیت تغییر) نورونهای هیپوتالاموس شد .


این تغییرات به نوبه خود به بهبود حافظه و یادگیری در میان موش ها منجر شد. دانشمندان موفق شدند دارچین را  برای معکوس  کردن تغییرات بیوشیمیایی مغز موش ها با یادگیری ضعیف استفاده کنند .

محققان برای شناسایی موش ها با توانایی های یادگیری خوب و بد یک محل استاندارد  با پیچ و خم  های دایره وار متشکل از 20 سوراخ تهیه کردند . پس از دو روز آموزش، موش توانایی خود را برای پیدا سوراخ هدف مورد بررسی پیدا کرد آنها موش ها را دوباره پس از یک ماه تغذیه با دارچین تست کردند .

محققان دریافتند که بعد از خوردن دارچین ، یادگیری  موش ها با حافظه و یادگیری ضعیف در سطح موش های با یادگیری خوب بهبود یافت.  با این حال، آنها هیچ بهبود قابل توجهی در میان دانشجویان خوب  خود با دارچین پیدا نکردند.

تفاوت های فردی در یادگیری و عملکرد تحصیلی یک مسئله جهانی است. ما نیاز به آزمایشات بیشتری برای دریافتن رویکرد آن برای یادگیرندگان ضعیف داریم . اگر این نتایج در یادگیری دانش آموزان ضعیف تکرار شود  می تواند یک پیشرفت قابل توجه باشد.

دارچین همچنین ممکن است در برابر بیماری پارکینسون به فرد کمک کند. دارچین می تواند در مغز موش هایی با بیماری پارکینسون روند معکوس داشته باشد.

برای شناسایی بهتر از دو نوع عمده دارچین که به طور گسترده ای در دسترس عموم بود یعنی دارچین چینی (سنا) و دارچین سیلان اصلی استفاده شد.  اگرچه هر دو نوع دارچین به بنزوات سدیم متابولیزه اند اما مشاهده شد دارچین سیلان که خیلی خالص تر  از دارچین چینی بود اثرات بیشتری را نشان داد و همچنین دارای  کومارین بیشتری برای مبارزه با  مولکول  های سمی کبد بود.

منبع: Sciencedaily
نویسنده : شفاجو
تاریخ انتشار :

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظرات خود را در این بخش بیان کنید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.


نظری برای نمایش وجود ندارد , شما اولین باشید