preloader

همه آنچه که باید درباره تست بارداری بدانید


همه آنچه که باید درباره تست بارداری بدانید
امتیاز 4.6 / تعداد بازدید : 11603 اشتراک گذاری :

ما به تمام سوالات شما پاسخ می دهیم

آزمایش های بارداری خانگی بسیار آسان و دقیق هستند. با این حال، در هنگام آزمایش بارداری با استفاده از محصولات خریداری شده، چندین نکته را باید دانست.

 

چه زمانی برای تست بارداری مناسب است

به طور کلی، اگر شما در طول دوره باروری خود رابطه جنسی محافظت نشده داشته باشید احتمال وقوع حاملگی بیشتر است این دوره با توجه به داده ها، شش روز پیش از دوره تخمک گذاری است که معمولا وسط چرخه بارداری در زنانی است که دوره های منظمی دارند، اگر دوره شما اغلب بیش از چند روز متغیر است، دوره باروری تان می تواند از یک ماه تا ماه دیگر متفاوت باشد.

شما می توانید تست را دو هفته پس از زمانی که همیشه تخمک گذاری داشته اید انجام دهید.  توجه داشته باشید که انجام تست زودتر از این زمان ممکن است جواب درستی ارائه ندهد و بهتر است به  بعضی از علامت ها که حساسیت بیشتری نسبت به بقیه دارند دقت کنید. احتمالا باید آزمایش حاملگی دهید اگر پریود شما 9 روز به تأخیر افتاد با پزشک خود تماس بگیرید.

 

اگر چرخه قاعدگی شما نامنظم است

اگر زمان دقیق دوره خود را فراموش کردید، یا اگر دوره های شما اغلب نامنظم هستند، احتمال ابتلا به بارداری در هر نقطه ای از دوره شما به طور قابل توجهی بالاتر است. اگر مدت یک دوره از دست برود، ممکن است نشانه ای از حاملگی باشد.


چگونه از تست بارداری خانگی استفاده کنیم؟

بیشتر تست های بارداری بسیار دقیق و مقرون به صرفه هستند، اما همیشه اطمینان حاصل کنید که بسته ها از یک فروشنده قابل اعتماد خریداری شود و به تاریخ انقضا نرسیده باشد (اغلب دو تا سه سال پس از تولید) و دقیقأ با توجه به دستورالعمل درج شده روی آن ها عمل کنید. در یک مطالعه انجام شده روی زنان باردار، تنها عملکرد یک سوم از کاربران با تمام دستورالعمل های کیت تطابق داشت و اغلب از هر 4 نفر در یک نفر  منجر به بروز منفی های کاذب می شود.
نوعی تست بارداری وجود دارد که در آن یک چوب متشکل از یک صفحه شیمیایی روی پوست قرار می گیرد که نشان می دهد آیا هورمون های بارداری به عنوان گونادوتروپین کوریونیک (hCG) شناخته می شوند یا خیر.

شما می توانید آزمایش ادرار را در هر زمانی از روز انجام دهید، زیرا تولید  hCG  در طول روز تغییر نمی کند. اگر مقدار زیادی آب یا مایعات دیگر را در طول روز بخورید، ممکن است بخواهید اولین تست را در صبح انجام دهید .اگر نمونه ادرار به شدت رقیق باشد دقت آزمون می تواند تحت تاثیر قرار گیرد.
آیا تست خانگی من مثبت یا منفی است، عاقلانه است که نتایج را با پزشک خود و یا سایر ارائه دهندگان خدمات بهداشتی در میان گذارید.

 

آیا ممکن است یک نتیجه منفی کاذب بدست آوریم؟

اگرچه تست های بارداری معمولا بسیار دقیق هستند، اما ممکن است یک نتیجه منفی کاذب حاصل شود شایع ترین علت نتیجه منفی کاذب این است که تست خیلی زود و پس از تخمک گذاری انجام شود، زمانی که سطح hCG برای تشخیص بسیار پایین است. اگر تخمک گذاری شما بعد از معمول همیشه رخ دهد، این بدان معنی است که وقتی اولین روز از یک دوره عادت ماهیانه را عقب انداختید خیلی زود است که تست خانگی بارداری جواب درستی به شما بدهد

آزمون را بعد ازیک تا  دو هفته از عقب افتادن شروع پریود امتحان کنید در این صورت  شانس گرفتن یک منفی کاذب را کاهش می دهید.


آیا می توان نتیجه مثبت کاذب را بدست آورد؟

بله، گرچه این حالت بسیار نادر است.


انواع مختلف تست های بارداری وجود دارد

برای دقیق تر شدن فرم تست بارداری توصیه می شود که به پزشک مراجعه کنید.
ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی اغلب هر دو آزمایش ادرار و آزمایش خون را برای سنجش میزان hCG   ارائه می دهند. آزمایش ادرار بسیار شبیه به آزمایش حاملگی خانگی است، اما نتایج به دلیل کاهش خطای اپراتور، دقیق تر هستند. یک آزمایش خون به شما میزان دقیق از سطح hCG  را می دهد. از آنجا که خون باید توسط یک آزمایشگاه تجزیه و تحلیل شود، برای رسیدن به نتایج، باید بیشتر بمانید.
همانطور که تست خون نتایج دقیقتری را ارائه می دهد، ممکن است مواردی مانند حاملگی خارج رحمی یا سقط جنین را نیز شناسایی کند.

 

آیا ممکن است افزایش کم بتا خون به خاطر بارداری خارج رحمی باشد؟

 

چه هنگامی باید به پزشک متخصص  مراجعه کنیم

اگر مطمئن نیستید، یا نتیجه را اشتباه می دانید و می خواهید در مورد نتیجه بررسی شود به  دکتر خود مراجعه کنید. به همین ترتیب، اگر آزمایش تست بارداری منفی شده باشد، اما مدت بیش از 90 روز پریود نشده اید، باید با پزشک خود مراجعه کنید، دکتر شما ممکن است چند آزمون انجام دهد تا بررسی شود که آیا چرخه شما تحت تاثیر مشکل مربوط به سلامتیان قرار می گیرد یا خیر.
انجام تست بارداری جدا از  هر نتیجه ای، می تواند جنبه عاطفی داشته باشد. به خاطر داشته باشید که شما در این مورد تنها نیستید. سعی کنید با کسی که به او اعتماد دارید و با شما حرف می زند صحبت کنید. اگر شما به کسی مطمئن نیستید می توانید در اکثر دفاتر و کلینیک های ارائه دهنده خدمات بهداشتی مشاوره محرمانه بگیرید.
مشاوره پزشکی می تواند به شما در ردیابی چرخه تان کمک کرده و پیش بینی هایی را برای تخمک گذاری و دوره شما ارائه دهد.

**برای دریافت رژیم آنلاین شفاجو اینجا کلیک کنید.

منبع: NetDoctor
نویسنده : شفاجو
تاریخ انتشار :

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظرات خود را در این بخش بیان کنید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.


نظری برای نمایش وجود ندارد , شما اولین باشید