preloader

غذای سالم مفید  درست بعد از زایمان


غذای سالم مفید  درست بعد از زایمان
امتیاز 4.6 / تعداد بازدید : 10170 اشتراک گذاری :

شما ساعت ها وقت خود را در کلاس های تمرین تنفس برای زایمان سپری کرده اید، جوانب مثبت و منفی ناشی از بستن بند ناف را به سنجیده اید، و یک برنامه سه صفحه ای برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن و ترک های زایمان تهیه کرده اید اما، آیا شما در مورد اولین وعده غذایی خود به عنوان یک مادر فکرکرده اید؟ مطمئناً، مادر بودن مستلزم این است که ما اغلب نیازهایمان را به تعویق  بیندازیم، اما یک دختر باید بخورد و هنگامی که آن دختر در ماراتن زندگی خود نیرو گرفت و باردار شد او باید مانند یک ملکه غذا بخورد.
به عنوان یک متخصص تغذیه که عاشق غذا است، جای تعجب ندارد  که من تمام طول دوران بارداری ام را صرف فکر کردن در مورد آنچه می خواستم بعنوان اولین وعده غذایی بعد از زایمان بخورم می کردم . من خودم را تصورمی کردم که در رختخواب نشسته ام، نوزادم روی سینه ام خوابیده، و یک سینی صبحانه مفصل هم روی پاهایم است پراز گوشت، زرده تخم مرغ جوشانده، سوشی و .....
خب در واقعیت اینطور نبود در حالی که من به مدت 20 ساعت ماده جامدی نخورده بودم، گرسنه بودم و نمی توانستم چیزی بخورم و دو بارسعی کردم غذا بخورم که آن را پس زدم و خونریزی پس از زایمان را به وجود آوردم ظاهرا  فکر کردن به خوردن مواد مورد علاقه ام بیشترازهر چیز به من آسایش می داد!
اما سرانجام شما باید غذا بخورید کار واقعاً سختی است  برای بعضی ازخانمها که مادران خوش شانسی اند اینگونه نیست اما برای برخی دیگر، یک ماراتن چند روزه است.
در هر صورت این کار سخت و خسته کننده است! آنچه که ما بعد از زایمان می خوریم می تواند به ما کمک کند تا انرژی خود را برای هفته ها ( ماه ها) شب های بی خوابی در پیش رو، مراقبت از نوزاد، بهبود جسمی و تغذیه با شیر مادر جمع کنیم.

بنابراین، از یک مادر گرسنه به شما نصیحت در اینجا پیشنهادات مورد تأیید متخصصان تغذیه درباره اینکه دقیقا چه چیزی باید بعد از زایمان خورده شود، قبل از اینکه بتوانید یک وعده غذایی دلچسب و متعادل مصرف کنید، آورده شده است.


1- سوپ مرغ
حتما ًدلیلی وجود دارد که زنان را در فیلم ها زمانی که در حال زایمان هستند مانند موش های غرق شده در آب نشان می دهند بله قراراست شما عرق کنید آن هم  خیلی زیاد همچنین در هفته های بعد از زایمان که بدن در حال نوسانات هورمونی است، انتظار زیادی است که خانم ها عرق کنند.
در حالی که ممکن است در طول زایمان مایعات IV به شما داده شود اما کافی نیست، بازی مایعات را شروع کنید به خصوص اگر قصد شیر دادن به کودکتان را دارید. تخمین زده می شود که زنان شیرده در مقایسه با زنان غیر شیرده روزانه  به یک لیتر اضافی مایعات نیاز دارند.
فکر می کنم سوپ مرغ بهترین غذای پس از زایمان باشد. این مایع برای بالانس کردن الکترولیتها و آب بدن مفید است و به طورطبیعی ازآب و نمک، و رشته فرنگی که حاوی کربوهیدرات است و به شما کمک می کند تا در خوردن سهولت داشته باشید.

آیا نمی توان یک دلیوری خوب نزدیک بیمارستان پیدا کرد؟!! مقداری از آن لیوانهای نودل فوری را درون کیسه تحویل شما می دهند وکافیست  فقط آب گرم در بخش به آن اضافه کنید؟! البته که ناگفته پیداست پس از بازگشت به خانه، بهتر است به غذاهای خانگی برگردید، نه به مواد فوری آماده.

 

2- کراکر شور
اگر فکر کردن به خوردن و نوشیدن چیزی گرم باعث تعریق شما شده است، خوردن کراکر شور ممکن است مزایای مشابه کربوهیدرات و الکترولیت را به شما منتقل کند تا به شما کمک کند به تدریج انرژی خود را پس بگیرید.
کراکرهمچنین یک راه حل معمول برای تهوع در دوران بارداری است. اگر در مورد حالت تهوع که به تازگی کم شده است کمی دلخوری احساس می کنید، ممکن است این یک انتخاب ایده آل باشد.

 

3- خرما
علاقه به چیزهای شیرین طبیعی خوب است همچنین به راحتی می توانید آن ها را درون کیف بیمارستانی خود قرار دهید. یک مطالعه کوچک نشان داد که مصرف خرما بلافاصله پس از زایمان منجر به کاهش قابل توجه خونریزی نسبت به زمان تجویز اکسی توسین می شود. 

آنها همچنین یک منبع شگفت انگیز از قندهای ساده هستند که به شما کمک می کنند تا با یک خرما 16 گرمی، یک انرژی سریع پس از زایمان به شما بدهند. در ضمن تغذیه با شیر، نیاز به کالری و کربوهیدرات بسیار زیاد دارد پس باید کاری انجام دهید تا دراسرع وقت آن شیر را بدست آورید.

 

4-جو دوسر
برطرف کننده یبوست.

یبوست همچنین به دلیل هورمون های بارداری یک عارضه جانبی پس از زایمان است. همچنین داروهای پزشکی که بعد از زایمان تجویز می شود نیز یبوست زاست، مانند مکمل های آهن و داروهای تسکین دهنده درد زیرا روده تمایل دارد تا چندین ساعت بعد ازعمل فعالیت خود را کند کند.
برای کمک به حرکت روده، مطمئن شوید که غذاهای سرشار از فیبر را انتخاب می کنید. بلغور جو دوسر یکی دیگر از کربوهیدراتهای نسبتاً بی نظیر برای پر کردن مجدد ذخایر گلیکوژن فرسوده با 4 تا 6 گرم فیبر تقویت کننده حفره است آن را با میوه های تازه یا خشک هم می توانید پوشش دهید .

یکی دیگر از مزایای جو دوسر این است که به عنوان یک galactagogue شناخته می شود، غذایی که گفته می شود باعث افزایش شیر مادر می شود. در حالی که این ادعاها در تحقیقات اثبات نشده است، ترکیب کربوهیدرات، آهن و کالری آنها را به یک انتخاب قابل توجه برای تقویت شیر ​​تبدیل می کند.
بیشتر کافی شاپ ها در صبحانه خود جو دو سر را دارند .

 

5 -گوشت گاو
حتی اگر خونریزی نکنید، ریزش خون طبیعی است اکثر خانمها روزها و گاه هفته ها بعد از زایمان خونریزی می کنند. به همین دلیل، کمبود آهن و کم خونی شایع است و می توانند در بهبود و تأمین شیر مادر اختلال ایجاد کنند.
اگر بلافاصله پس از زایمان احساس نگرانی از خوردن  یک استیک واقعی را دارید مهم نیست برخی غذاهای خانگی هم می تواند گزینه مناسبی برایتان باشد با داشتن 2.2 میلی گرم آهن در هر وعده 2 اونس، به علاوه سدیم برای کمک به ترمیم تعادل الکترولیت، این یک روش مناسب برای رفع کمبود پروتئین است.

 

6- تخم مرغ

تخم مرغ  یک میان وعده پروتئین فوق العاده را تضمین می کند.تخم مرغ منبع مهمی از پروتئین برای کمک به تسکین عضلات دردناک است که به معنای واقعی کلمه در تمام زایمان ها  دچار انقباض شده اند.
اگر بتوانید یک تخم مرغ غنی شده پیدا کنید، حتی بهتر است زیرا از مزایای چربی های امگا 3 تقویت کننده مغز بهره مند خواهید شد. تحقیقات نشان داده است که ارتباطی بین سطح امگا 3 با افسردگی پس از زایمان وجود دارد و این مکمل ممکن است به کاهش خطر شما کمک کند.
ببینید کافه تریا بیمارستان شما غذاهای تخم مرغی را ارائه می دهد یا  نه حتی می توانید چند تخم مرغ پخته را در یخچال اتاق زایمان خود برای بعد از زایمان نگه دارید.

 

7- سیب
در حالی که خوردن سیب جایگزینی برای مسواک زدن و نخ دندان های معمولی نیست، نشان داده شده است که منبع معتبری  برای کاهش میزان زنده ماندن باکتری های بزاق به روش مشابه مسواک زدن دندان های ما است. یک سیب همچنین 4.4 گرم فیبر را برای منظم بودن در اختیار شما قرار می دهد و بسیار راحت است که بتوانید آن را در کیسه بیمارستان خود بچینید.
خوب ، بنابراین به نظر نمی رسد این لیست مانند غذاهای پر زرق و برقی  باشد که احتمالاً در تمام دوران بارداری رویای آن را دارید، بلکه بر اساس تجربه و کمی علم، این موارد برتر هستندو به شما  در سهولت خوردن و نوشیدن بعد از زایمان کمک می کنند.

برای دریافت رژیم آنلاین شفاجو کلیک کنید.

منبع: healthline
نویسنده : شفاجو
تاریخ انتشار :

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظرات خود را در این بخش بیان کنید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.


نظری برای نمایش وجود ندارد , شما اولین باشید