preloader

رابطه بین اوج لذت جنسی (ارگاسم) و سردرد


رابطه بین اوج لذت جنسی (ارگاسم) و سردرد
امتیاز 4.6 / تعداد بازدید : 38319 اشتراک گذاری :

اگر شما در زمان رسیدن به اوج لذت جنسی (ارگاسم) با سردرد مواجه می شوید ممکن است خود شما و یا شریک جنسیتان در این مورد نگرانی هایی داشته باشید.

متاسفانه چنین سردرد هایی معمولا چند لحظه قبل از ارگاسم یا همزمان با آن و یا چند لحظه بعد از آن بروز می کنند.

این نوع سردرد در مردان شایع تر است تا زنان که همین نکته می تواند مقداری عجیب باشد زیرا که سردرد بیشتر در زنان شایع است تا مردان.

به نظر می رسد این نوع سردرد در افراد میگرنی شایع تر است اما خود این سردرد جدا از سردرد میگرنیست و به سردرد میگرنی نیز شباهت ندارد به عنوان مثال بر خلاف اغلب سردرد های میگرنی معمولا در هر دو طرف سر بروز می کند و با اختلالات بینایی و تهوع همراه نیستند.

راه حل هایی ساده برای به ارگاسم رسیدن خانم ها

این نوع سردرد با نام های مختلفی شناخته می شود از جمله:

  • سر درد مقاربتی
  • سردرد جنسی
  • سردرد در فاز ارگاسم

اگر بخواهیم به صورت خلاصه این نوع سردرد را تشریح کنیم باید بگوییم که در این نوع سردرد مرد یا زن در حال رسیدن به ارگاسم و یا در حالت ارگاسم و یا بلافاصله بعد از ارگاسم است که به صورت ناگهانی با یک سردرد شدید که معمولا در پشت جمجمه و بالای گردن احساس می شود مواجه می شوند.

این درد ممکن است تنها چند دقیقه طول بکشد اما گاهی اوقات ممکن است تا قبل از آنکه به تدریج از بین برود چند ساعتی طول بکشد.

چه چیزی باعث سردرد مقاربتی می شود؟

در مورد این نوع سردرد یافته های کمی در دست است. اما بسیاری از پزشکان بر این عقیده اند که این نوع سردرد به علت افزایش ناگهانی فشار خون در حین رابطه جنسی و علل خصوص در هنگام اوج لذت جنسی است که باعث بروز این سردرد می شود.

از سوی دیگر هیچ شواهدی مبنی بر این قضیه که سردرد مقاربتی در افرادی که به بیماری فشار خون بالا مبتلا هستند شایع تر است، وجود ندارد. همچنین سردرد مقاربتی در افراد جوانتر شایع تر است در حالی که فشار خون بالا در افراد مسن شایع تر است.

علل، علائم، تشخیص و درمان مشکلات جنسی در زنان

گاهی اوقات سردرد مقاربتی زمانی رخ می دهد که فرد تحت تاثیر استرس عاطفی شدیدی قرار دارد.

سردرد مقاربتی معمولا هر چند وقت یک بار بروز می کند؟

سردرد مقاربتی ممکن است فقط یک بار رخ دهد و دیگر هرگز فرد با آن مواجه نشود.

اما در بیشتر مواقع این نوع سردرد چند هفته تا چند ماه فرد را در هر نوبت رابطه جنسی درگیر می کند و سپس به تدریج از بین می رود.

در مورد این نوع سردرد چه باید کرد؟

قبل از هر کاری شریک جنسی خود را از این قضیه مطلع کنید.

در غیر این صورت ممکن است سوء تفاهم پیش بیاید. شما بعد از به ارگاسم رسیدن با سردرد مواجه می شوید و به صورت ناگهانی حالتان تغییر می کند و دیگر تمایلی به ادامه رابطه نخواهید داشت. اگر شریک جنسی شما دلیل این قضیه را نداند ممکن است برداشت اشتباهی از قضیه داشته و دچار سوء تفاهم شود.

مشکلات جنسی در خانم ها: علل مشکلات جنسی زنان

شاید بهترین و سریعترین درمان برای سردرد مقاربتی مصرف مسکن های بدون نسخه باشد.

بعد از مصرف داروی مسکن، سعی کنید برای یک تا دو ساعت آرام دراز بکشید.

بهتر است در این زمینه به پزشک مراجعه کنید و قضیه را توضیح دهید. البته شاید این اقدام بیش از حد محتاطانه باشد اما زمانی که یک سردرد شدید در قاعده جمجمه رخ می دهد، این امکان وجود دارد که خونریزی کمتر شناخته شده SAH رخ داده باشد.

SAH زمانی بروز می کند که یک خونریزی کوچک در نزدیکی قاعده مغز رخ بدهد. این خونریزی ناگهانی را می توان به کمک عمل جراحی ترمیم کرد.

مشکلات جنسی مردان چه هستند؟ انواع و علل مشکلات جنسی مردان

پس اگر با سردرد مقاربتیِ شدید مواجه شُدید بهتر است به پزشک مراجعه کنید. اگر این سردرد واقعا شدید باشد و یا اگر بیش از چند مرتبه رخ بدهد، ممکن پزشکتان شما را به متخصص مغز و اعصاب ارجاع دهد. معمولا اینگونه سردرد ها به کمک آزمایش CTscan و آنژیوگرافی مورد بررسی قرار می گیرند.

ممکن است پزشک به شما توصیه کند که سخت نگیرید و یا ممکن است تنها به شما توصیه کند که یک یا دو هفته رابطه جنسی نداشته باشید.

ممکن است پزشک برای شما مسکن های رایج و بدون نسخه را تجویز کند که باید دو ساعت قبل از رابطه جنسی مصرف شوند.

برخی پزشکان نیز ممکن است داروهای دیگری را برای کاهش اضطراب، فشار خون و ضربان قلب تجویز کنند.

علائم زود انزالی و سایر مشکلات جنسی مردان چه چیزهایی هستند؟

نگران نباشید و به قسمت خوب قضیه نگاه کنید که سردرد مقاربتی معمولا بعد از یک دوره که چند هفته تا چند ماه طول می کشد بهبود می یابد و دیگر هرگز عود نمی کند.

و اما توصیه آخر اینکه تا جایی که برایتان مقدور است، حتما به پزشک مراجعه کنید.

عوامل و عوارض خودارضایی در زنان

رابطه جنسی و اضطراب: علل، پیامد ها و درمان

مشکلات جنسی بانوان

منبع: netdoctor
نویسنده : شفاجو
تاریخ انتشار :

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظرات خود را در این بخش بیان کنید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.


نظری برای نمایش وجود ندارد , شما اولین باشید