10 عادتی که به شما برای کاهش وزن کمک میکنند


10 عادتی که به شما برای کاهش وزن کمک میکنند

با دادن تغییرات کوچیکی در عادات های زندگی تان می توانید تغییرات زیادی در وزنتان ایجاد کنید و وزنتان را کنترل کنید. به موازات اینکه این تغییرات کوچک را در شیوه ی زندگی تان ایجاد می کنید خواهید دید که می توانید کالری کمتری دریافت کنید و وزنتان را کاهش دهید.در ادامه به 10 عادتی که با عمل کردن به آنها رویای کاهش وزن به واقعیت تبدیل می شود می پردازیم.

1-عادت های غذا خوردنتان را ارزیابی کنید: اگر از آن دسته آدم هایی هستید که شب ها دیر غذا می خورند یا هنگام پختن غذا به آن ناخنک می زنند یا غذاهای نخورده ی کودکشان را در هر وعده ی غذایی می خورند . حواستان به این رفتارهایتان باشد و آنها را تغییر دهید تا کالری کمتری دریافت کنید.

2-اگر برنامه ی غذایی مشخصی ندارید و به یک برنامه و راه کار برای وعده های غذایی و میان وعده هایتان نیاز دارید یکسری از میان وعده های سالم را شناسایی کنید و آماده کنید و در مواقعی از روز که گرسنه هستید و به دلیل بی برنامگی غذایی نمی دانید چه بخورید از این میان وعده های سالم استفاده کنید.

3-همیشه فقط وقتی شکمتان پر است به خرید بروید:رفتن به سوپرمارکت زمانی که گرسنه هستید یک اشتباه بزرگ است . قبل از خرید یک لیست تهیه کنید و از روی آن خرید کنید تا فقط چیزهایی را که نیاز دارید بخرید.همیشه فقط مواد غذایی سالم را در یخچال و آبدارخانه ی محل کار نگه دارید تا تغذیه ی درست و سالمی داشته باشید.

4-سعی کنید سر ساعت وعده های غذایی تان را بخورید:این کار باعث می شود زیاد از حد در یک وعده ی غذایی غذا نخورید.

رژیم شفاجو

 

5-برای غذا خوردن پشت میز بنشینید و از بشقاب غذا بخورید: خوردن مواد غذایی از داخل بسته شان و به حالت ایستاده بسیار بد است، چراکه در این حالت بیشتر از مقداری که در حالت نشسته غذا می خورید غذا خواهید خورد.

6-غذا را در داخل بشقاب های جداگانه سرو کنید و باقیمانده ی هر بشقاب را به آشپزخانه برگردانید: اگر غذا را در دیس یا کاسه های بزرگ سر سفره بیاورید خود به خود افراد خانه ترغیب می شوند غذای بیشتری بکشند و بخورند و در ضمن حواستان باشد که بعد از پر شدن شکم حدود 20 دقیقه طول می کشد مغزتان فرمان دهد که دیگر سیر شده اید و غذا نخورید.

7-آهسته غذا بخورید، هر لقمه را خوب بجوید و طعم غذا را حس کنید:هنگام غذاخوردن چنگالتان را بین لقمه ها پایین بگذارید و روی میز قرار دهید و با هر وعده ی غذایی میزان زیادی آب بنوشید.

8-بعد از شام دیگر غذایی نخورید:اگر بعد از شام هم گرسنه شدید با یک نوشیدنی بدون کالری یا یک تکه آب نبات جلوی گرسنگی تان را بگیرید . مسواک زدن دندان ها بعد از شام جلوی هوستان را برای غذا خوردن دوباره می گیرد.

9-اگر در طول روز میان وعده می خورید با میان وعده ها هم مثل یک وعده غذایی کوچک رفتار کنید:میان وعده های مقوی حاوی کربوهیدرات های پیچیده و کمی پروتئین و چربی هستند.

10-روزتان را با خوردن صبحانه آغاز کنید :صبحانه مهم ترین وعده ی غذایی است . بعد از خواب طولانی شب بدن شما به سوخت برای تنظیم متابولیسم بدن و انرژی برای بقیه ی روز نیاز دارد.

 

رژیم شفاجو

چگونه لاغر شویم؟

چگونه با یک شیوه درست لاغر شویم؟

منبع: WebMD
شفاجو

مقالات مرتبط

بیماری سل: علائم بیماری سل چه چیزهایی هستند؟

بیماری سل به دو نوع بیماری سل نهفته و بیماری سل فعال تقسیم می شود. علائم بیماری سل فعال عبارتند از:...

5 فایده هویج

هویج فواید بسیاری دارد از جمله: پیشگیری از کاهش قدرت بینایی، جلوگیری از یبوست، ضد سرطان، کاهش وزن، م...

ده گروه غذایی که باید از آن ها پرهیز کرد

در این مقاله به بررسی ده دسته ماده غذایی مضر برای سلامت و علل آن پرداخته شده است.

9 خوراکی که به کاهش وزن شما کمک می کنند!

برخی غذاها می توانند به شما کمک کنند تا وزن بیشتری کم کنید چرا که آنها به شما احساس سیری بیشتری داده...