preloader

صحبت کردن با کودکانمان در مورد روابط جنسی


صحبت کردن با کودکانمان در مورد روابط جنسی
امتیاز 4.6 / تعداد بازدید : 11704 اشتراک گذاری :

جنسیت بخش مهمی از انسان بودن است. این مسئله بیش از یک عمل جسمی و مقاربت با فرد دیگر را شامل می شود. مسئله جنسیت است که می گوید چطور ما به عنوان مردان و زنان در مورد خود و احساساتمان بیندیشیم و انتخاب های مهم زندگی مان را انجام دهیم.

آنچه شما در مورد رابطه جنسی فکر می کنید ممکن است واضح و ساده  به نظر آید. اما زمانی باید این مسائل را برای  آماده کردن ذهنیت کودک در مورد جنسیت و جنس مخالف به او انتقال دهید  و این مکالمه بین شما  و او دیر یا زود رخ خواهد داد. هنگامی که فرزند شما در مدرسه است (نه قبل از آن) شما ملزم به پاسخ دادن به سؤال هایی می شوید که آنها احتمالا با دوستان خود در مدرسه مطرح می کنند و از آنجایی که آنها در حال جمع آوری اطلاعات هستند بهتر است که این اطلاعات را از شما بگیرند.

چرا باید با کودکان خود در مورد جنسیت صحبت کنیم؟

سوال شما باید اینگونه باشد ، چرا نباید؟! صحبت کردن با کودک خود در مورد رابطه جنسی مهم است زیرا به او کمک می کند تا به سمت توسعه نگرش سالم جنسی رفته  و رفتار جنسی مسئولانه را بیاموزد. بحث در مورد رابطه جنسی با کودک ،شما را قادر به ارائه اطلاعات دقیق میکند. اما چیزی که آنها در جاهای دیگر یاد بگیرند ممکن است درست نباشد و ممکن است ارزش های شخصی و  اصول اخلاقی را به کودک شما منعکس نکند. شما نیاز دارید به فرزند یا نوجوان خود درک عواقب احتمالی فعالیت جنسی از جمله بارداری، بیماری های مقاربتی و همه مظاهر عاطفی که بخشی از یک رابطه جنسی است را بفهمانید.

اگر من با کودکانم در مورد رابطه جنسی صحبت کنم آیا باعث تشویق آنها به انجام این کار نمی شود؟

برای کودکان این نکته مهم است تا احساسات جنسی و روابط را  قبل از آ نکه از نظر جنسی فعال شوند درک کنند . مطالعات نشان می دهد ، نوجوانانی که رابطه جنسی را با پدر و مادر خود مورد بحث قرار داده اند به احتمال زیاد  صبر طولانی تری برای شروع رابطه جنسی و احتمال بیشتری برای استفاده از راه های جلوگیری از بارداری خواهند داشت.

به آن ها چه بگوییم؟

بر روی حقایق رابطه جنسی  تمرکز کنید با استفاده از لیست زیر از موضوعات به عنوان یک راهنما استفاده کنید:

توضیح آناتومی و تولید مثل در مردان و زنان

مقاربت جنسی و بارداری

کنترل باروری و تولد

سایر اشکال رفتار جنسی

گرایش جنسی، از جمله دگرجنسگرایی، همجنسگرایی و دوجنسگرایی

جنبه های فیزیکی و احساسی از جنس مخالف، از جمله تفاوت های بین زن و مرد

تخیل جنسی و فشار همسالان

بیماری های مقاربتی

تجاوز به عنف و قرار ها با دوستان و افراد غریبه، قرار دادن خود در یک وضعیتی که خطر بالایی دارد مثل مستی پذیرش پیشنهاد سوار شدن در ماشین غریبه و یا رفتن به مکان های خصوصی یا سفر با غریبه ها و یا حتی  آشنایان، دوستیابی با دوستان
چگونگی انتخاب لباس و اماده شدن،  زبان بدن و اینکه هر رفتار چه پیامی را به دیگران در مورد علاقه شما به رفتارهای جنسی می فرستد.

 

چگونه و چه زمانی با او صحبت کنیم؟

برخی از والدین از صحبت کردن با کودکان خود در مورد رابطه جنسی ناراحت و معذب می شوند. با خود در غیاب فرزند در مورد صحبت هایی که قصد بیان کردن را دارید تمرین کنید این کار ممکن است به شما کمک کند.

 مطمئن باشید که به آنچه فرزند شما می گوید و می پرسد توجه دارید و به درستی گوش می دهید این کار باید  با پشتیبانی  پدر و مادر همزمان  انجام شود و اینگونه بسیار مفید تر است.

بعضی از بچه ها ممکن است از حرف زدن و سوال  در مورد رابطه جنسی خجالت بکشند و یا اگر مستقیم از آنها در این مورد سوال کنید بگویند که اصلا چیزی نمیدانند .در یک فرصت مناسب به صحبت درباره مسائل جنسی با کودکان خود بپردازید.این  فرصت ممکن است هنگام دیدن یک صحنه در تلویزیون و یا در یک فیلم، یک کتاب یا مقاله بوده و یا با اشاره به تغییرات قابل مشاهده در پسر یا دختر شما باشد ، مانند رشد سینه یا موهای صورت آنان که در این صورت می توانید به توضیح روند بلوغ جسمی و روند تحریک جنسی بپردازید به یاد داشته باشید به حریم خصوصی فرزند خود احترام گذاشته و سعی کنید به او نشان دهید که شما به او اعتماد دارید و یا او را برای تصمیم گیری های خوب  تشویق می کنید اینکار به  آنها اعتماد به نفس برای رشد و بلوغ می دهد.

حقوق جنسی نوجوانان

هنگامی که با نوجوان خود صحبت می کنید حقوق جنسی آن ها را در نظر بگیرید. اجازه دهید کودک شما بداند که این حقوق متعلق به اوست و نه او و نه هیچ کس دیگر حق ندارد از رعایت آن شانه خالی کند.

حق دانستن اطلاعات دقیق در مورد روابط جنسی و HIV / AIDS

حق گفتن "نه" به لمس ناخواسته از هر نوع

حق تصمیم گیری در مورد مسائل جنسی، در زمان خود

قانون تحت فشار نبودن  جسمی یا جنسی

 

برای دریافت رژیم آنلاین شفاجو کلیک کنید.

منبع: WebMD
نویسنده : شفاجو

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظرات خود را در این بخش بیان کنید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.


نظری برای نمایش وجود ندارد , شما اولین باشید