preloader

هشت عارضه پشت میز نشینی طولانی مدت و راههای مبارزه با آن


هشت عارضه پشت میز نشینی طولانی مدت و راههای مبارزه با آن
امتیاز 4.6 / تعداد بازدید : 10880 اشتراک گذاری :

بی تحرک ماندن برای مدت طولانی می تواند عوارضی برای بدن شما داشته باشد ، اما می توان با چند راهکار ساده این آسیب و بیماری ها را کم رنگ کرد و به حداقل رساند.

 

عارضه اول: گردن درد

کشیدگی گردن شما هنگام خواندن صفحه نمایش کامپیوتر می تواند به  ستون فقرات شما فشار وارد آورد  در این حالت سر شما با زاویه 30 درجه با بدن تان قرار می گیرد باید بدانید به عضلات  زمانی که  در این حالت قرار می گیرند سه تا چهار بار بیشتر از زمانیکه  در حالت راست و مستقیم قرار می گیرند فشار وارد می شود.

پیشنهاد ما: موقعیت کامپیوتر خود را طوری  قرار دهید که  وسط صفحه مانیتور با چانه شما در یک راستا قرار بگیرد، از این طریق شما تشویق به حفظ گردن خود در یک موقعیت مناسب می شوید.  اگر محور آن واقع بینانه نیست، وضعیت خود را با بالا بردن کامپیوتر و یا تلویزیون خود بهبود بخشید، بنابراین شما باید به وضعیت نشستن خود پشت کامپیوتر دقت کنید همچنین میزان روشنایی نیز می تواند به شما برای دیدن صفحه نمایش کمک کند.


عارضه دوم: عدم تمرکز

نشستن طولانی مدت جریان خون را محدود  کرده و از رسیدن خون به مغز جلوگیری می کند.  مغز به علت کمبود اکسیژن خسته شده و در نتیجه قادر به تمرکز نخواهد بود.

پیشنهاد ما: تلاش برای صرفه جویی در وقت با انجام همه کارها و وظایفتان به یکباره می تواند در واقع علیه شما کار کند.  شما در واقع کارآمد تر خواهید شد اگر گه گاهی بین کارهایتان حرکت  کنید .مثلا بردن یک بسته برای یک همکار در یک نقطه دیگر اداره، بلند شدن برای گرفتن برگه ها  هر کدام به تنهایی به جای صرفه جویی در وقت  و جمع شدن آن ها روی هم . در اینجا مشخص می شود که چطور یک مدیر خلاق کمک می کند که همه فعال تر  شده و در نتیجه  بیماری کمتری از نشستن مداوم داشته باشند .


عارضه سوم: افسردگی

زنان میانسالی که بیش از هفت ساعت در روز می نشینند  به احتمال زیاد نشانه هایی از افسردگی را  نسبت به کسانی که چهار ساعت یا کمتر می نشینند بیشتر گزارش می کنند.
پیشنهاد ما: صرف زمان در طبیعت. در یک مطالعه مشخص شد افرادی که یک پیاده روی 90 دقیقه ای در محیط طبیعی داشتند  نسبت به کسانی که در یک محیط شهری قدم می زنند کمتر  احتمال داشتند که  در احساسات منفی  خود غرق شوند.  تمرکز بیش از حد در افکار منفی می تواند خطر ابتلا به افسردگی و سایر بیماریهای روانی را افزایش می دهد.

 

عارضه چهارم: مشکلات انسولین

فقط یک روز بی تحرک  بودن به طور چشمگیری می تواند به کاهش ترشح انسولین که  سبب حفظ قند خون می شود کمک کند هنگامی که بدن از انسولین به درستی استفاده نمی کند، فرد می تواند در معرض خطر دیابت نوع 2 قرار گیرد

پیشنهاد ما: یک بطری آب با خود داشته باشید. هنگامی که شما دچار کم آبی هستید، سطح  هورمون وازوپرسین که سطح قند خون را افزایش می دهد  زیاد شده و به  توانایی بدن در استفاده  مناسب از انسولین صدمه می زند  اما افرادی که آب بیشتری می نوشند خطر کمتری برای ابتلا  به دیابت نوع 2 دارند .نشان داده شده است که بالاترین مصرف کنندگان آب کمتر به  بیماران دیابتی  مبدل خواهند شد.

 

عارضه پنجم: کمر درد

قوز کردن  پشت  میز برای مدت طولانی می تواند باعث درد جزئی کمر و شروع درد های بدتر بعدی شود نشستن بد می تواند سبب بروز فشار روی دیسک های ستون فقرات شده و درنتیجه سبب می شود قسمت نرم آن از قسمت سخت استخوان ها بیرون بزند  و منجر به مشکلات "فاجعه بار گردد.
پیشنهاد ما: بهبود وضعیت نشستن شما نمی تواند یک شبه  درد کمرتان را خوب کند ، اما می تواند به آن کمک کند.  وضعیت قرار گیری بد باعث می شود زمان بهبودی طولانی تر شود.  استفاده از یک صفحه کلید که از شما فاصله دارد مناسب است  اگر شما از لپ تاپ  استفاده می کنید برای جلوگیری از قوز کردن بیش از اندازه  بایدصفحه کلید را طوری  قرار دهید که آرنج ها   خم و نزدیک به بدنتان باشد و مچ دست خود را در یک ردیف گسنرش دهید.

 

عارضه ششم: پا درد

هنگامی که پاها فرصت کشش و حرکت ندارند، عضلات شروع به درد می کنند  و  اگر شما این کار را نکنید، پس از مدتی درد بدتر می شود.
پیشنهاد ما:. هنگامی که نشسته اید پاهای خود را صاف بر روی زمین نگه دارید  و ارتفاع صندلی خود را طوری تنظیم کنید که زانو های شما کمی بالاتر از باسن تان قرار گیرد.

 


عارضه هفتم: ذخیره چربی بیشتر

در یک مطالعه مشخص شد یک زندگی بی تحرک با کاهش فعالیت آنزیم لیپاز لیپوپروتئین که آنزیمهایی چربی سوز هستند همراه است.

پیشنهاد ما: تنظیم مجدد  شیوه زندگی و وضعیت نشستن و ایستادن خود  می تواند موقعیت را تغییر دهد.  اگر شما نمی توانید از صندلی خود دور شوید هر 15 دقیقه بدون بلند شدن عضلات خود را منقبض کنید پنج ثانیه بر روی حرکت عضلات خود در ذهن تمرکز کنید.

سعی کنید  با حرکت مچ  پای خود ،  چرخش سر خود  به سمت سقف، باز کردن انگشتان دست خود و یا تکیه به صندلی و فشار به آن عضلات خود را منقبض کنید.

 

عارضه هشتم: استخوان های ضعیف

در یک مطالعه کوچک  که در مجله تحقیقات مواد معدنی استخوان چاب شد نشان داد که عدم فعالیت استحکام استخوان و مواد معدنی آنها  را کاهش می دهد.
پیشنهاد ما: با تغذیه از ترکیب غذاهای غنی از کلسیم مانند شیر و اسفناج با غذاهای سرشار از ویتامین D  استخوان های خود را قوی نگه  دارید، مانند تخم مرغ و ماهی تن. ویتامین D به جذب کلسیم  کمک می کند و برای رسیدن به حداکثرتقویت استخوان لازم  است.

منبع: شفاجو
نویسنده : شفاجو
تاریخ انتشار :

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظرات خود را در این بخش بیان کنید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.


نظری برای نمایش وجود ندارد , شما اولین باشید