preloader

سن مناسب برای بوتاکس چه سنی است؟


سن مناسب برای بوتاکس چه سنی است؟
امتیاز 4.6 / تعداد بازدید : 11875 اشتراک گذاری :

بوتاکس، آیا باید آنرا تزریق کرد یا نه؟ هر کس راجع به این موضوع  نظری دارد. تیترهای خبری هنوز هم دوست دارند انگشت اتهام خود را برای قضاوت راجع به زنان مشهوری که به نظر می رسد گذر زمان، برای آن ها متوقف شده دراز کنند و در مقابل به همان اندازه افرادی هستند که به تقبیح کسانی که جرات دست کشیدن از خطوط چهره و چین و چروک هایشان را ندارند بپردازند .

اگر از پزشکان و یا صاحبان کلینیک بپرسید چه درمانی در منوی آن ها محبوب ترین است، بسیاری ازآنها به اتفاق آرا می گویند بوتاکس.

نتایج بی نظیری که منجر به صاف شدن خطوط چهره  و چین و چروک های پیشانی و دور چشم می شود نشان داده است که این روش به طور گسترده ای ایمن است .در  یک مطالعه که در سال 2014 در مجله پزشکی ایالات متحده JAMA  منتشر شد برای هرنوع پوست به طور متوسط یک اثر جانبی منفی در هر 3333  روش پیدا شده است.  علاوه بر این به دلیل آن که فقط  عرضه آن به شکل دارو است ، بسیار قانون مند تر از مثلا فیلرها و یا درمان های لیزری می باشد.

اما واقعا ارزش دارد که با صرف هزینه ی نسبتا بالایی برای هر تزریق چین و چروک  ها ناپدید شوند ؟ اگر شما در دهه 20 عمر خود باشید و حس خوبی از پوست خود داشته باشید  این کار بی معنی نیست ؟ و بدتر اینکه حتی بعد از تزریق، بهتر به نظر نیایید ؟

عسکری تاونشند، بنیانگذار کلینیک زیبایی Askinology در لندن، آن را اینطور توضیح می دهد : "اگر شما یک ماشین گرانقیمت  بخرید... و آن را به صورت منظم به گاراژ ببرید و در شرایط عالی نگه دارد شما 10 سال بعد  هنوز هم یک ماشین زیبا خواهید داشت این قضیه در مورد پوست شما هم صدق می کند  نکته مهم این است که چگونه می توان چیزهای خوب را خوب نگه داشت؟

دکتر Townshend با حمایت از این روش معتقد است که  بوتاکس یک عمل پیشگیرانه است.  او می گوید این کار مانند دادن یک ژاکت چرمی برای استراحت به پوست است تا اجازه دهید چروک ها خود را رها کنند.  اما همه با این رویکرد موافق نیستند.


مریم زمانی میگوید: "من واقعا به درمان پیشگیرانه با سم بوتاکس باور دارم:". وی پزشک مشاور پوست کلینیکی در لندن و متخصص چشم پزشکی است.  مانند بسیاری از پزشکان معتقد است که  بوتاکس به هیچ عنوان جوان نمی کند ، دکتر زمانی می گوید: شروع زود هنگام بوتاکس در بهترین حالت اتلاف پول شما و در بدترین حالت باعث پیرتر بنظر رسیدن شماست.  برخی از مردم از سن 20 سالگی به عنوان یک مکانیسم برای دور کردن خطوط و چین و چروک های ناشی از حرکت شروع به تزریق می کنند  اما در واقعیت، بسیاری از افراد  در دهه 20 زندگی خود هیچ یک از این خطوط را ندارند  است. این حالت معمولا در دهه 30 شروع می شود.

از چه سنی پوست شما شروع به چروک شدن و پیدایش خطوط  می کند ؟ سوال این است؛ پیر شدن پوست به شرایط مختلفی از قبیل نوع پوست، نژاد، ژنتیک و شیوه زندگی بستگی دارد. دکتر Townshend را می گوید، "من می بینم پوست بعضی  از خانم ها ی 23 یا 25 ساله ای که سیگار می کشند و تقریبا 10 سال است که از سولاریوم استفاده می کنند ، بسیار متفاوت از کسی است که 35 سال دارد اما به خوبی  از پوست خود مراقبت می کند.


او به متخصصین پوست توصیه می کند که باید به پوست فرد مقابل تان توجه کنید نه سن. اگر شما چهره ای را در برابرتان می بینید که تعداد زیادی خط خنده و اخم  دارد و می خواهد در دهه 20 عمر خود برای دفع خطوط و چین و چروک اقدام کند  می توانید این کار را انجام دهید.

یک کارشناس زیبایی شناسی می گوید اگرچه افراد با خطوط بیش از حد چهره در 28 سالگی زودتر درمان می شوند اما معتقد است  خطوط صورت هر فرد بخشی از او هستند، و لزوما چیزی نیستند که شما باید آن ها را  پنهان کنید.
کنار آمدن با خطوط  چهره به درک فرد و پذیرفتن او بستگی دارد. اگر آنها بخشی از شخص شده باشند  مانند یک بخش جذاب از دید خود ، پس معمولا با آن مشکلی ندارد "او می گوید. " من فکر نمی کنم که خط خنده اگر عوامل دیگر در نظر گرفته شود و مدیریت شوند چیز منفی باشد


آیا شروع درمان در سن خیلی کم همه چیز را در دراز مدت بدتر می کند؟ دکتر زمانی می گوید: بله. او می گوید فلج عضلات در پیشانی و یا اطراف چشم شما ، در طول زمان، باعث آتروفی می شود این اصطلاح پزشکی برای زمانی است که یک عضله به مرور ضعیف و کوچک شده و توانایی کار خود را  از دست می دهد و وقتی عضلات صورت کم ​​حجم تر شوند نشانه دیگری از پیری پوست است.

البته برخی از پزشکان اینطور فکر نمی کنند آنها این استدلال منطقی را دارند که هر چند بوتاکس تا حدودی عضله را ضعیف می کند اما به دلیل اینکه عضلات صورت آنقدر کوچک اند که اگر این اتفاق بیفتد هم هیچ کس متوجه آن نمی شود

یکی از پزشکان میگوید من تابحال کسی را با یک آتروفی در پیشانی ندیده ام  با این حال، دکتر Chantrey می گوید با بیماران جوان تر که پیشانی خود را بیش از حد تزریق می کردند مشکلاتی داشته است مثل اینکه ابرو فرد شروع به افتادن زودتر از زمان نرمال کرد اگر شما بیش از حد در خطوط افقی پیشانی تزریق داشته باشید سبب به خطر انداختن موقعیت ابرو می شود. پس از آن شما سنگینی ابرو را حس خواهید کرد

اگر بیش از حد در اطراف چین های پای کلاغی گوشه چشمتان بوتاکس تزریق کنید مشکل مشابه دیگری می تواند رخ دهد  اگر خطوط لبخند و اطراف چشم به شدت و خیلی زود درمان و صاف شوند می تواند یک لبخند غیر طبیعی  به شما بدهد. او می گوید اگر چه اثرات تزریق بیش از حد در جوانی برگشت پذیر هستند اما اثر آن سه تا چهار ماه طول می کشد و شما باید مجددا بوتاکس خود را تجدید کنید.


البته، راه های دیگری نیز برای کمک به شما وجود دارد که با استفاده از توصیه های  دکتر می توانید  در دهه20 سن خود  پوستی بدون تزریق داشته باشید.

 درمانهای موضعی مانند لایه بردارهای غنی از اسیدهای آلفا هیدروکسی اند می تواند به کاهش چین و چروک زودرس کمک کند همینطور یک رژیم مراقبت از پوست مناسب و مصرف آنتی اکسیدان بالا مانند ویتامین A و C. به علاوه  استفاده از ضد آفتاب روزانه، یک نقطه شروع است.

منبع: MSN
نویسنده : شفاجو
تاریخ انتشار :

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظرات خود را در این بخش بیان کنید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.


نظری برای نمایش وجود ندارد , شما اولین باشید