preloader

تزریق ژل یا فیلر به صورت


تزریق ژل یا فیلر به صورت
امتیاز 4.6 / تعداد بازدید : 10461 اشتراک گذاری :

مهمترین کاربرد تزریق ژل در پوست پر کردن چین ها و چاله های عمیق صورت است مثلا خطوط خنده یا خطوط عمیق در ناحیه اخم و گاها چین های عمیق در اطراف چشم و برای گونه گذاری خصوصا خانم هایی که دچار لاغری صورت هستند یا صورت نسبت به بدن لاغر تر است و ناحیه گونه و طرفین صورت آن ها لاغر تر و گود تر است، می توان گفت تزریق ژل یکی از بهترین راه ها برای رفع و درمان چین و چروک و خط خنده صورت است و بهتر است توسط متخصص انجام شود.

کدام نواحی صورت که قابلیت تزریق ژل را دارند؟

تزریق ژل به صورت، در نواحی لب، خط خنده، چانه، گونه، اطراف چشم، بینی و پیشانی و خط اخم، توصیه می شود. البته برای باز کردن خط اخم در ناحیه پیشانی تزریق بوتاکس بیشتر توصیه می شود تا ژل؛ مگر در مواقعی که چین خوردگی و گودی در ناحیه پیشانی بیش از اندازه عمیق باشد در این مواقع تزریق ژل برای پر کردن گود رفتگی و برای جلوگیری از بروز چین خوردگی دوباره توصیه می شود همچنین برای درمان چروک های ریز نیز تزریق بوتاکس برای این ناحیه کاربردی تر است.

تزریق ژل به جای جوش و نواحی گود رفته صورت بسیار توصیه می شود.

آیا تزریق ژل عوارضی هم دارد؟

 پاسخ کاملا بستگی به نوع ژل تزریق شده دارد ژل هایی خوب هستند که اولا بدن به آن ها واکنش ندهد دوما به مرور زمان قوام و شکل خود را در زیر پوست محل تزریق از دست ندهند مثلا ژل هایی وجود داردکه بعد از تزریق تا چند ماه هیچ مشکلی ندارند ولی بعد از چند سال گلوله گلوله می شوند و در این صورت تخلیه آنها از پوست هم بسیار مشکل است لذا بسیار مهم است که تزریق ژل توسط پزشک متخصص انجام شود و مراجعه کننده هم کاملا حق دارد که از پزشک خود نوع و مارک ژل تزریق شده توسط پزشک معالج خود را بپرسد. سازمان های بسیار معتبری در دنیا وجود دارند که اعتبار ژل های ساخته شده در کشور های مختلف را تایید کردند و می کنند بطوری که بعد از تست های مکرر و آزمایشات گوناگون آن هم بعد از چند سال بی عارضه بودن یا کم عارضه بودن ژل های مختلف را تایید و یا رد می کنند. البته برای مردم عادی بسیار سخت و شاید غیر ممکن باشد که بدانند چه ژلی این تاییدیه ها را دارند و فلان ژل بی عارضه است یا نه لذا مراجعین باید به پزشک معتمد خود اعتماد کنند و پزشک معالج هم نهایت صداقت را داشته باشد و نوع ژل تزریقی را به بیمار خود معرفی کنند.

البته اغلب ژل هایی که در کشورهای معتبر اروپایی خصوصا اروپای غربی و امریکا ساخته می شوند کاملا بی عارضه هستند خصوصا ژل هایی که در خود کشورهای سازنده هم اعتبار دارند و مصرف می شوند البته مواردی از عارضه وجود دارد که ربطی به کیفیت بد ژل تزریقی ندارد بلکه به علت تکنیک غلط تزریق است، مثلا اگر موضع خوب ضد عفونی نشود و شرایط تزریق استریل رعایت نشود در محل تزریق ممکن است عفونت ایجاد شود که البته در این موارد می توان با درمان مناسب ضد میکروبی مشکل را حل کرد. البته عوارض کوتاه مدتی هم در بعضی موارد در دو تا سه روز اول تزریق است بوجود می آید مثل تورم و التهاب محل تزریق یا حتی کبودی و خون مردگی محل تزریق این موارد جز عوارض محسوب نمی شوند در واقع این التهاب محل نوعی واکنش بدن در محل تزریق می باشد که کاملا طبیعی است و به سرعت هم حتی بدون درمان و گاها با تجویز کرم های موضعی و کمپرس سرد التهاب و تورم طی چند روز خوب می شود.

 مدت تاثیر ژل و فیلر

انجام بسياري از ليزرها تا مدت ها بر روي ناحيه تزريق ژل ممنوع است در نظر داشته باشید اثر تزریق ژل ها دائمی نیست و بسته به نوع و وسعت محل تزریق و خصوصیات فیزولوژیک هر شخص نیاز به ترمیم خواهد داشت.

هزینه و قیمت تزریق ژل

بسته به میزان ژلی که مصرف می شود هزینه تزریق ژل یا همان فیلر متغییر است.

زهرا سعادتی

نویسنده : زهرا سعادتی

متخصص جراحی عمومی

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظرات خود را در این بخش بیان کنید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.


نظری برای نمایش وجود ندارد , شما اولین باشید