preloader

نحوه اعمال آرایش پودر فشرده


نحوه اعمال آرایش پودر فشرده
امتیاز 4.6 / تعداد بازدید : 10178 اشتراک گذاری :

فونداسیون می تواند به پنهان کردن عیوب کمک کند و پوست شما را بی عیب و نقص نشان دهد. چه بخواهید پوشش کم و چه بیشتری ایجاد کنید، پودر فشرده تطبیق پذیری زیادی را ارائه می دهد. برخلاف فونداسیون های مایع یا کرم، پودرهای فشرده پوششی در حین حرکت ارائه می دهند. فرمولاسیون این پودر برای کسانی که پوست چرب دارند و با فونداسیون مایع دست و پنجه نرم می کنند و صورت خود را بیش از حد براق می کند، ایده آل است. با آماده کردن پوست خود، استفاده صحیح از فونداسیون و انجام تاچ آپ در صورت نیاز، می توانید آرایش خود را در تمام طول روز عالی نگه دارید.

آماده سازی پوست شما

۱. شستشوی صورت با پاک کننده ی ملایم

صورت خود را با یک پاک کننده ملایم بشویید. برای شستن صورت از یک پمپ پاک کننده صورت و آب ولرم استفاده کنید. روی نواحی تجمع چربی مانند پیشانی و بینی تمرکز کنید و با نوک انگشتان خود را تمیز کنید تا عمیق تمیز شود. صورت خود را با آب خنک بشویید تا منافذ پوست بسته شود و با یک حوله تمیز خشک کنید.

تمیز کردن صورت، چربی های سطح را از بین می برد و یک صورت تمیز برای آرایش شما ایجاد می کند.

۲. استفاده از مرطوب کننده

نحوه اعمال آرایش پودر فشرده

مرطوب کننده بزنید. برای آبرسانی به پوست، مقداری از کرم مرطوب کننده صورت را به صورت و گردن خود بمالید. مرطوب کردن پوست باعث می‌شود کرم پودر شما خشک به نظر نرسد. اجازه دهید مرطوب کننده به مدت 60 ثانیه روی پوست شما بماند تا کاملا جذب شود.

اگر می خواهید کرم پودرتان یکدست و صاف به نظر برسد، با یک برنامه منظم از پوست خود مراقبت کنید، مانند پاکسازی و مرطوب کردن صورت هر روز و استفاده از کرم شب خوب.

۳. استفاده از پرایمر

پرایمر بزنید. مقداری پرایمر به اندازه یک نخود را روی نوک انگشت فشار دهید و روی صورت خود صاف کنید و از مرکز به سمت بیرون کار کنید. پرایمر را روی هر ناحیه ای که منافذ بزرگ یا چین دارد کار کنید تا پایه ای یکنواخت داشته باشید. پرایمر منافذ را کوچک‌تر نشان می‌دهد و خطوط ریز را برای آرایش بی‌عیب‌تر پر می‌کند. همچنین باعث ماندگاری فونداسیون شما می شود.

پرایمری را انتخاب کنید که متناسب با نیاز پوست شما باشد. به عنوان مثال، اگر منافذ بزرگی دارید، می توانید از پرایمری استفاده کنید که منافذ و خطوط ریز را پر می کند.

استفاده بیش از حد پرایمر می تواند پوست شما را نرم و لطیف کند، زیرا بسیاری از آنها بر پایه سیلیکون هستند و مانند لوسیون جذب نمی شوند. با در نظر گرفتن این موضوع، بهتر است در ابتدا کمی از آن استفاده کنید و در صورت نیاز بیشتر استفاده کنید.

اعمال فوندانسیون پودر فشرده

۱. برس کابوکی گرد

نحوه اعمال آرایش پودر فشرده

یک برس کابوکی یا فونداسیون گرد را روی فونداسیون پودری بمالید. براش آرایشی را با حرکات کوتاه روی پودر فشرده به جلو و عقب حرکت دهید تا موها را بپوشاند. لبه برس را روی سینک بزنید تا پودر اضافی آن از بین برود. این تضمین می کند که محصول زیادی روی برس ندارید.

۲. حرکت چرخشی برس

پودر را با یک حرکت چرخشی روی پوست خود فشار دهید. برای اعمال فونداسیون، از فشار ملایمی استفاده کنید تا برس را روی پوست خود بچرخانید و از مرکز به سمت بیرون کار کنید. این کار را در سراسر پوست خود انجام دهید تا ظاهری طبیعی صاف داشته باشید.

اگر یک تاپ کوتاه می پوشید، می توانید روی گردن و دکلته خود آرایش کنید تا ظاهری صاف داشته باشید.

۳. پوشاندن جاهای مورد نیاز

در جایی که نیاز دارید پوشش ایجاد کنید. با استفاده از همان حرکت چرخشی، پودر اضافی را روی هر ناحیه ای که می خواهید بیشتر بپوشانید، بمالید. هر بار چند رول انجام دهید و سپس مکث کنید تا ناحیه را در آینه بررسی کنید. زمانی که پوشش مورد پسند شماست متوقف شوید. این اطمینان حاصل می کند که مناطقی که می خواهید استتار کنید بدون آرایش بیش از حد روی کل صورت پنهان می شوند.

۴. استفاده از اسفنج

نحوه اعمال آرایش پودر فشرده

از یک اسفنج زیبایی مرطوب برای پوشش سنگین تر استفاده کنید. یک اسفنج زیبایی را با آب ولرم خیس کنید و آن را به پودر فشرده خود آغشته کنید. از اسفنج مرطوب شده آرایشی برای استفاده از پودر خود استفاده کنید، در حالی که از مرکز به سمت بیرون کار می کنید، اسفنج را به آرامی روی پوست خود بمالید. اگر لکه‌های گسترده یا تغییر رنگ زیادی دارید که می‌خواهید پنهان کنید، این پوشش سنگین‌تری برای آرایش ایجاد می‌کند.

در صورت تمایل باید قبل از استفاده از فونداسیون پودری فشرده با برس فونداسیون از این تکنیک استفاده کرد. انجام این کار بعد از آن می‌تواند باعث شود آرایش شما بی‌نظیر به نظر برسد.

انجام تاچ آپ

۱. از پد تعبیه شده استفاده کنید

اکثر پودرهای فشرده دارای یک پد داخلی هستند که می تواند عملکرد صاف را حتی زمانی که برس خود را ندارید تضمین کند. اگر در حال حرکت هستید، پد را به پودر خود فشار دهید، سپس به آرامی روی هر قسمتی که فونداسیون شما محو شده است بمالید.

۲. جذب رطوبت اضافی پوست

از کاغذ برنج برای جذب روغن اضافی در طول روز استفاده کنید. با کشیدن کاغذ برنج بر روی نواحی تجمع چربی صورت، مانند بینی و ناحیه T، ظاهر خود را در بیرون از خانه زیبا کنید. این کار باعث می‌شود که صورت شما با یک روکش مات زیبا به نظر برسد.

پودر را مجدداً به مقدار کم استفاده کنید. انجام این کار به صورت مکرر می تواند به ظاهر کیکی منجر شود.

بهترین کرم پودر برای افرادی که پوست چرب دارند می باشد، زیرا به جذب مقداری از چربی در طول روز کمک می کند.

۳. برطرف کردن نواقص

هرگونه ایراد یا نقص را برطرف کنید. پد آرایش خود را به دور یک انگشت بچرخانید و لبه آن را به پودر آغشته کنید. این کار فونداسیون را روی ناحیه کوچکتری از پد متمرکز می کند. سپس، به آرامی روی آن قسمت از پف روی لکه یا ناحیه ای که می خواهید پوشش بیشتری داشته باشد ضربه بزنید.

این کار هرگونه نقصی را که در برنامه آرایش اصلی شما نمایان می شود، پنهان می کند.

 

منبع: شفاجو
نویسنده : شفاجو

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظرات خود را در این بخش بیان کنید

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.


نظری برای نمایش وجود ندارد , شما اولین باشید